Wyzwanie: woda kokosowa regularnie przez tydzień w Twoim życiu! - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Czy wiesz jakie korzyści może przynieść regularne stosowanie wody kokosowej? Czy zastanawialiście się ile błonnika znajduje się w jednym kokosie? Jak będzie wyglądać Twoja skóra po tygodniu stosowania tego napoju? To i wiele więcej w artykule o wodzie kokosowej.
woda kokosowa, zdrowa dieta, medycyna azjatycka, dieta, odchudzanie
22017
post-template-default,single,single-post,postid-22017,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Wyzwanie: woda kokosowa regularnie przez tydzień w Twoim życiu!


1. Wzmocnisz swój układ odpornościowy – niezrównane właściwości wody kokosowej poprawią Twoje samopoczucie!

Codzienne spożywanie wody kokosowej wpłynie na Twój system immunologiczny oraz usunie zbędne bakterie w Twoim organizmie (zwłaszcza te, odpowiedzialne za chorobę dziąseł oraz infekcje dróg moczowych). Woda kokosowa zwalcza też wirusy, które powodują przeziębienie, tyfus lub inne choroby zakaźne. Regularne spożywanie wody kokosowej jest rekomendowane nie tylko latem, ale także przez chłodniejszą część roku.

2. Zaczniesz czuć więcej energii!

Woda kokosowa ma wpływ na hormony tarczycy, które dają „kopa energetycznego” na poziomie komórkowym. Regularne spożywanie tego napoju z pewnością sprawi, że Twój każdy kolejny krok będzie szybszy i bardziej dynamiczny.

3. Skutecznie oczyścisz organizm.

Woda kokosowa eliminuje toksyny z organizmu oraz rozbija kamienie nerkowe. Działa też jako naturalny środek moczopędny co jest szczególnie cenną właściwością dla osób z chorobami nerek. Oczyszcza drogi moczowe, a także kanały pęcherza.

4. Twój układ pokarmowy zacznie sprawniej funkcjonować.

Jest to bogate źródło błonnika. Ten z kolei, eliminuje regularnie kwas żołądkowy i wpływa na regulowanie metabolizmu.

5. Zrzucisz wagę! Woda kokosowa to sposób na odchudzanie.

Jeśli konsekwentnie będziesz trzymać dietę i spożywać wodę kokosową jako codzienny napój możesz skutecznie zrzucić niewielkie ilości kilogramów. Dzięki wodzie kokosowej Twój apetyt będzie malał, jednocześnie zostanie zapewniona optymalna dawka energii niezbędna do codziennego funkcjonowania.

6. Uwolnisz się od bólów głowy.

Jeśli cierpisz na bóle głowy z powodu braku odpowiedniej ilości nawodnienia – woda kokosowa jest najlepszą metodą na szybkie przywrócenie równowagi elektrolitowej w organizmie. Będzie też dobrym pomysłem na skuteczne wyleczenie się z kaca!

7. Zauważysz bardziej promienną skórę.

Jedna szklanka wody kokosowej dziennie sprawi, że Twoja skóra będzie promienna od solidnego nawodnienia. Efekt może być widoczny nawet po tygodniu regularnego stosowania.

8. Będziesz czuć się młodziej.

Jeśli spożywasz duże ilości marchwi w nadziei na poprawę Twojego wzroku zastąp ją wodą kokosową – ma ona zdolność leczenia i łagodzenia jaskry czy zaćmy. Poprzez regularne picie wody kokosowej zwiększasz potencjał energetyczny organizmu i niwelujesz ryzyko wystąpienia zawału serca czy udarów mózgu, a proces starzenia będzie spowolniony na poziomie komórkowym.

9. Gdzie kupić wodę kokosową i jaka jest jej cena? 

Wodę kokosową znajdziesz w dobrych delikatesach oraz sklepach ze zdrową żywnością, jej cena powinna oscylować w okolicach 15 zł za litr. Już dziś sprawdź czy Twój najbliższy sklep ma ją w ofercie. Wybieraj produkty niepasteryzowane! Pewnie zapytacie jak zrobić taki napój samodzielnie? Jest to możliwe – można pozyskać ją bezpośrednio z wnętrza kokosa jednak jej ilość w jednym owocu może być niewielka (przeważnie oscyluje w granicach 100 ml).

 

Spróbujesz?

 


1 Comment

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.