Właściwości lecznicze drzew, o których nie miałeś pojęcia... - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Drzewa nie są wyłącznie dostawcą tlenu do powietrza. Ich działanie dla człowieka jest bardzo korzystne. Drzewa koją zmysły i umysł, są w stanie pobudzić pracę naszego serca, łagodzić bóle głowy, a dodatkowo redukują napięcie i niwelują skutki stresu. Dowiedzmy się jak konkretne gatunki, wpływają na nasz organizm.
Drzewa, Właściwości lecznicze, Zdrowie, Terapia, Natura i zdrowie, Harmonia, Zen
21696
post-template-default,single,single-post,postid-21696,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Właściwości lecznicze drzew, o których nie miałeś pojęcia…


U starożytnych natura stawiana była na pierwszym miejscu. Drzewa przyciągały ludzką uwagę, a wynikało to z ich długowieczności, piękna zależnego od pory roku, oraz tego, jak można je wykorzystać.  Prawdziwe jest stwierdzenie, że w lasach wdychamy zdrowsze i świeższe powietrze.

Wielu ludzi uważa, iż drzewa „przekazują” do ich organizmu pozytywną energię, która jest w stanie uleczyć ciało i duszę – nazywane jest to dendroterapią.
Drzewa podzielono na te, z których „spływa na nas energia” i na te, które zabierają tą negatywną. Aby uzyskać siłę z tych roślin, wystarczy się o nie oprzeć i dostroić do ich „rytmu”. Trzeba być zrelaksowanym, a dodatkowo powinien nam przy tym ćwiczeniu towarzyszyć spokojny oddech.

W dużych skupiskach drzewa wytwarzają korzystny mikroklimat. Powietrze jest czyste i przesiąknięte tlenem. Drzewa pochłaniają i neutralizują toksyczne substancje jak dwutlenek węgla i dwutlenek siarki oraz metale ciężkie. Odkryto też, że drzewa wydzielają substancje o właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych, czyli fitoncydy. U człowieka są w stanie skutecznie odkazić śluzówkę krtani, gardła czy nosa.

Drzewa koją zmysły i umysł, są w stanie pobudzić pracę naszego serca i łagodzić bóle głowy, a dodatkowo redukują napięcie i niwelują skutki stresu.
W naszych lasach rośnie wiele drzew, te 4 znajdziemy bez trudu, poznajmy ich właściwości:

1. Dąb przyczynia się do poprawy funkcjonowania mózgu i działa antystresowo. Poprawia również krążenie krwi oraz dodaje sił witalnych i wzmacnia psychikę. Przyrządzony wywar z kory tej rośliny leczy egzemę i obrzęki towarzyszące bólom podbrzusza.

2. Brzoza świetnie jonizuje powietrze oraz pomaga przy przeziębieniu i grypie. W okresie wiosennym wytwarza w swych liściach i pniu substancje, które zażywane w postaci soku pomagają w usprawnieniu pracy pęcherza i nerek.

3. Sosna posiada właściwości wyciszające i łagodzące. Pomaga przy dolegliwościach dróg oddechowych. Z żywicy oraz jej igieł wytwarza się składniki lecznicze, które mają podnieść stan ukrwienia, uspokoić nasze nerwy i redukować podrażnienia dróg oddechowych.

4. Kasztanowiec łagodzi stany lękowe i ułatwia zasypianie oraz korzystnie wpływa na sferę uczuciową człowieka. Dodatkowo z jego kory wytwarzane są środki lecznicze pomagające przy leczeniu hemoroidów czy żylaków, a herbata z kwiatostanu drzewa uleczy kaszel oraz wzmocni tkanki mięśni.

Natura może okazać się bardzo pomocna przy odzyskiwaniu zdrowia. Korzystajmy mądrze z dobrodziejstw planety, a przekonamy się, jakie jeszcze tajemnice kryje przed nami Matka Ziemia.


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.