Skuteczny i szybki domowy sposób na przeziębienie! - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Dowiedz się, jak zwalczyć przeziębienie szybko i skutecznie, stosując domowe sposoby! Pokonaj gorączkę, dreszcze katar i kaszel!
przeziębienie, sposoby leczenia, szybki sposób, domowy sposób, wypacanie, pot
22147
post-template-default,single,single-post,postid-22147,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Skuteczny i szybki domowy sposób na przeziębienie!


Typowe objawy przeziębienia

Wraz ze spadkiem temperatury i mocniejszym, chłodnym wiatrem, nasz organizm jest narażony na choroby związane z obniżeniem odporności naszego ciała. Objawy przeziębienia, którego chcemy się pozbyć, są następujące: gorączka, dreszcze (gorsze niż gorączka), niezdolność do ogrzania organizmu, zatkanie nosa lub zatok z przezroczystym katarem, kaszel, sztywność karku i ramion, ból głowy (tylnej części), i wolniejszy puls, który jest łatwiej odczuwalny na powierzchni ciała.

Wypoć się!

Według tradycyjnej chińskiej medycyny, najskuteczniejszą metodą leczenia jest wypacanie. Jest ono szczególnie przydatne przy przeziębieniu, gdyż ogrzewa ciało i wraz z potem wydala patogeny z organizmu. Dlatego bardzo ważne jest, aby przyjmować dużo płynów. W bardzo wczesnych stadiach choroby skutecznym lekarstwem jest zupa miso z białą częścią szczypiorku (Cong bai) i świeżego imbiru (Sheng Jiang). W polskich warunkach możemy zastosować rosół i herbatę z imbirem.

Poza napojami stosuj zioła, które rozgrzeją twój organizm i pomogą przy kuracji wypacającej. Chińscy eksperci medycyny polecają m.in. wywar z cynamonu i selernicy. Innymi produktami, które powinniśmy spożywać, aby szybko i skutecznie pozbyć się przeziębienia są pokarmy bogate w cebulę, czosnek i kolendrę.

Jeśli nie widać poprawy…

I wreszcie wiedz, kiedy nadszedł czas, aby skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli masz bardzo wysoką gorączkę lub gdy gorączka trwa dłużej niż trzy dni, jeśli rozwija się świszczący oddech, a swobodne oddychanie staje się coraz cięższe – idź do lekarza.


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.