Onsen, czyli japoński sposób na gorącą wiosnę - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Czy nie uważacie, że zima już wystarczająco długo daje o sobie znać? A może przeniesiecie się z nami do Japonii, kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie w chłodniejsze, ale i w cieplejsze dni wykorzystuje się źródła geotermalne bogate w minerały, do ogrzewania ciała. Robi się to wykorzystując Onseny. Czym są i co dają? Sprawdźcie sami!
łaźnie, źródła termalne, wulkany, siarka, chlor, leczenie wodą
22430
post-template-default,single,single-post,postid-22430,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Onsen, czyli japoński sposób na gorącą wiosnę


Jesteśmy już w połowie zimy, za oknami dużo śniegu i nie zapowiada się, aby sytuacja miała zmienić się w najbliższym czasie. W związku z tym postanowiliśmy rozgrzać waszą wyobraźnię i przedstawić Wam japoński sposób na gorącą wiosnę. Być może dzisiejszy artykuł ociepli choć trochę Wasze umysły i ciała w te chłodniejsze dni, a jeśli nie, to na pewno zaciekawimy Was interesującymi japońskimi Onsenami (zdjęcie nad artykułem przedstawia Onsen).

Ziemia japońska jest środowiskiem wielu aktywnych wulkanów, co jest wykorzystywane w celu tworzenia publicznych łaźni zasilanych z naturalnych, gorących źródeł, bogatych w minerały i sole. Kąpiel w nich jest wspaniałym doświadczeniem, którego nie można przegapić podczas wizyty w Japonii!

Źródlana woda bogata jest w minerały, które są w niej rozpuszczone, i które zapewniają wiele korzyści zdrowotnych, pozwalając na zrelaksowanie ciała i umysłu. W rzeczywistości woda w Onsenach (w japońskich łaźniach) znana jest ze zdrowotnych właściwości i wykorzystuje się ją w celu leczenia wielu chorób, w tym chorób skórnych, cukrzycy i problemów z menstruacją. Te korzyści medyczne dały łaźniom specjalną rolę o nazwie „Onsen Therapy”. Pod tym hasłem kryje się kompleksowe leczenie kąpielowe przeprowadzane w celu utrzymania zdrowia, zmniejszenia dysfunkcji i zapobiegania chorobom.

W zależności od regionu można spotkać się z różnymi Onsenami. Znajdziemy je na zewnątrz, jak i wewnątrz, usiądziemy w nich tylko z kobietami lub tylko mężczyznami, albo nie będzie to miało żadnego znaczenia. Miejsce i sposób przesiadywania to nie wszystko. Onseny w zależności od lokalizacji bogate są w różne pierwiastki, wśród nich znajdziemy Onseny siarki, Onseny chlorku sodu, Onseny wodorowęglanowe oraz Onseny żelaza.

I na koniec cena. Koszt takiej przyjemności waha się w przedziale od 200 (ok. 7 zł) do 2000 (ok. 70 zł) jenów japońskich. Warto dodać, że z Onsenów najlepiej korzystać w okresie wiosennym lub jesiennym, kiedy zainteresowanie nimi jest mniejsze, niż w okresie letnim.

Rozgrzaliśmy choć trochę Wasze umysły? Chcielibyście skorzystać z takiego Onsenu zimą?


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.