Odmładzająca moc medytacji - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Naukowcy donoszą, że medytacja wpływa na obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie ryzyka chorób serca, a w połączeniu z niewielkimi zmianami stylu życia, może spowolnić również proces starzenia.
medytacja, młodość, choroby serca, układ krążenia, starzenie się
22793
post-template-default,single,single-post,postid-22793,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Odmładzająca moc medytacji


Naukowcy donoszą, że oprócz obniżenia ciśnienia krwi i zmniejszenia ryzyka chorób serca, medytacja w połączeniu z niewielkimi zmianami stylu życia może spowolnić również proces starzenia.

Specjaliści od dawna wymieniają liczne zalety codziennej medytacji – coraz częściej obok korzyści psychicznych naukowcy wskazują również na liczne korzyści fizyczne. Ostatnie badania udowadniają, że medytacja może spowolnić również proces starzenia się.

„Wyniki badań są niezwykle obiecujące, głównie z punktu widzenia profilaktyki. Pokazują one, że techniki medytacyjne w połączeniu z aktywnym stylem życia, mogą być zbawienne dla serca” – przyznał Robert Schneider, dyrektor Instytutu Medycyny Naturalnej i Profilaktyki na Maharishi University of Management.

Specjaliści podkreślają również, że na poziomie molekularnym medytacja również przynosi istotne korzyści, spowalnia bowiem proces starzenia.

„Uzyskane w badaniu informacje są cenne zarówno w kontekście profilaktyki chorób układu krążenia, jak również w kontekście mechanizmów molekularnych” – John Fagan, profesor biologii molekularnej. (PAP Life)


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.