Naturalne sposoby leczenia alergii - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Poznaj najskuteczniejsze sposoby na leczenie alergii. Dowiedz się, jak dzięki chińskiemu ziołolecznictwu pozbyć się uciążliwego kataru, kichania oraz swędzących i przekrwionych oczu. Tylko naturalne metody TCM.
Alergia, TCM, Katar, Qi, Zioła
21850
post-template-default,single,single-post,postid-21850,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Naturalne sposoby leczenia alergii


Okres wiosenny dobiega już końca, jednak wciąż wiele roślin, poprzez pylenie, utrudnia normalne funkcjonowanie wielu ludziom na całym świecie. Dzisiaj pokażemy jak w naturalny sposób radzić sobie z dolegliwościami wywołanymi przez naturę.

Tradycyjna medycyna chińska często wiąże alergię na pyłki z żywiołem wiatru. Według TCM (traditional Chinese medicine), alergie są spowodowane brakiem równowagi w przepływie qi. W tym przypadku postrzega się je jako zablokowanie energii qi do nosa i zatok przynosowych. Lekarze TCM zazwyczaj leczą alergie poprzez wykorzystanie wszystkich dyscyplin, które wzmacniają qi, czyli ziół,  akupunktury, Qi Gong itp. Jednak terapia jedynie chińskimi ziołami od wieków była stosowana w leczeniu alergii na pyłki. Istnieją zioła, które osuszają wydzieliny gardła, inne pomagają w leczeniu kaszlu, a jeszcze inne mogą łagodzić swędzenie i zaczerwienienie oczu. Dlatego praktycy TCM tworzą własne mieszanki leków ziołowych, w zależności od objawów pacjenta, często utrzymując ich skład w ścisłej tajemnicy.

Oto chińskie zioła najczęściej używane w leczeniu alergii:

  • Dzięgiel dahuryjski oraz rzepień syberyjski – wysuszają flegmę i śluz
  • Lepiężnik japoński – co wykazano w kilku badaniach, jest równie skuteczny, jak środki przeciwhistaminowe na receptę, dodatkowo nie wywołując senności. Należy jednak zachować ostrożność, może on bowiem pogorszyć objawy, jeśli masz alergię na rośliny z rodziny astrowatych.
  • Kwercetyna – kolejny ekstrakt ziołowy będący naturalnym lekiem przeciwhistaminowym. Występuje między innymi w kwiatach głogu i kasztanowca.
  • Świetlik lekarski i tarczyca bajkalska – wykorzystane są do skutecznego leczenia objawów kataru siennego – zwłaszcza przekrwienia i łzawienia oczu.
  • Co ciekawe, katechiny zawarte w zielonej herbacie również mają właściwości antyhistaminowe. Tak więc picie zielonej herbaty, przy wszystkich innych wspaniałych właściwościach leczniczych, może również łagodzić objawy alergii.

 

 


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.