Jak odpowiednio wybierać kosmetyki do twarzy? Sprawdź! - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Czy wiesz, że nieodpowiednio dobrane kosmetyki dla Twojej cery mogą skutkować rozległą alergią? Sprawdź jak uniknąć błędów przy wyborze odpowiednich dla Ciebie kosmetyków do ochrony skóry na twarzy. Krótki poradnik przygotowany z myślą o Tobie.
twarz, kosmetyki, cera, natura, zdrowia, piękno, długowieczność, naturalne kosmetyki, alergia
22751
post-template-default,single,single-post,postid-22751,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Jak odpowiednio wybierać kosmetyki do twarzy? Sprawdź!


Każda świadoma osoba, aby zapewnić kompleksową ochronę cery, korzysta z kosmetyków pochodzenia polskiego lub zagranicznego. Odpowiednie środki kosmetyczne mogą być pomocne w pozbyciu się wad, polepszyć kolor twarzy, a także przedłużyć zdrowie cery. Niestety, jeżeli produkty pielęgnacyjne zostały wybrane niewłaściwe, może to skutkować pogorszeniem kondycji cery, oraz powstaniem reakcji alergicznych.

Dobór kosmetyków zgodnie z rodzajem cery

Podczas zakupu środków do pielęgnacji skóry twarzy należy zwrócić uwagę na swój typ skóry. Wszystkie kosmetyki pochodzenia polskiego zawsze oznakowane są w odpowiedni sposób, żeby osoba mogła dokonać dobrego wyboru. Typ skóry to indywidualne właściwości cery, które dotyczą przede wszystkim ilości wydzielanego sebum. Jeżeli sebum jest produkowane w dużych ilościach, z reguły można zaobserwować częste przetłuszczanie się cery, które często powoduje pojawienie się zaskórników oraz pryszczy. Natomiast taki typ skóry nie jest skłonny do przesuszania się, jak to jest w przypadku skóry suchej. Niektóre panie mają normalny typ cery, co oznacza że produkcja łoju skórnego jest optymalna.

Warto jednak pamiętać o tym, że cera może być mieszana. Zazwyczaj przejawia się to lokalnym przetłuszczeniem się skóry twarzy, na przykład na nosie i czole, wówczas gdy pozostała skóra ma normalne albo niedostateczne natłuszczenie. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na kosmetyki pochodzenia polskiego albo zagranicznego, które zostały wyprodukowane z myślą o tym typie skóry. Stosowanie nieodpowiednich produktów może negatywnie wpływać na stan cery. Jeżeli skóra przetłuszczająca się traktowana jest środkami do cery suchej, może to spowodować powstawanie większej ilości zaskórników oraz pryszczy. Natomiast używanie produktów, dedykowanych skórze tłustej do cery normalnej albo suchej, najpierw wysusza twarz, a później stymuluje wydzielenie nadmiernej ilości sebum jako reakcja obronna skóry.

Wybór kosmetyków do określonego wieku

Oczywiście, skóra twarzy różni się nie tylko ilością wydzielanego sebum, ale także swoim wiekiem. Eksperci odradzają kobietom o cerze dojrzałej stosowania kosmetyków, wyprodukowanych do skóry młodej. W taki sam sposób nie należy używać środków przeciwzmarszczkowych do młodej skóry. Kosmetyki do skóry młodej mogą zaszkodzić kobietom w starszym wieku, ponieważ takie produkty zazwyczaj mają za zadanie regulacje sebum. A więc, takie środki mogą łatwo przesuszyć cerę dojrzałą i pogłębić zmarszczki. Młode dziewczyny nie powinny używać kosmetyków dla starszych kobiet, dlatego że może to sprowokować pojawienie się pierwszych zmarszczek. Z tej przyczyny kosmetyki pochodzenia polskiego zawsze mają informacje o grupie wiekowej, dla której są one przeznaczone.

Ponadto kosmetolodzy uprzedzają przed stosowaniem produktów, które obiecują bardzo szybkie efekty. Według ekspertów, takie środki często zawierają bardzo skoncentrowaną ilość substancji aktywnych, co może wywołać reakcje alergiczne.


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.