Długowieczność - 5 lekcji życia od spełnionych osób po 80 roku życia - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
21790
post-template-default,single,single-post,postid-21790,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Długowieczność – 5 lekcji życia od spełnionych osób po 80 roku życia


To ciekawe ale większość starszych ludzi tych którzy przeżyli ponad 80 lat z szerokim uśmiechem na ustach oraz zdrowym podejściem do codzienności jednogłośnie wypowiadają się o uniwersalnych zasadach utrzymania wysokiej jakości życia, którą realizują niezależnie od wieku. Nie ma to większego znaczenia czy są to mnisi buddyjscy czy ludzie zamieszkujący cywilizacyjne rejony świata, których codziennie mijamy na ulicach. Są to uniwersalne prawdy, z którymi nie sposób się nie zgodzić bez względu na krąg kulturowy czy szerokość geograficzną. Azjatycka medycyna oraz dalekowschodnia filozofia życia zapewniają długowieczność. Zatrzymaj się na moment i zastanów jak wdrożyć u siebie te 5 cennych lekcji.

  1. Sposób w jaki zaczynasz dzień ma ogromne znaczenie!

Pierwsze chwile po przebudzeniu i pierwszy kontakt ze światem ma ogromnie duże znaczenie dla powodzenia reszty dnia. Dlatego dobrze rozpocząć go z uśmiechem na twarzy, przeznaczając minimum kilkanaście minut na poranną refleksję i medytację teraźniejszości. Skupiamy się wyłącznie na tym co dzieje się teraz, liczymy oddechy i kompletnie wyłączamy myślenie o przeszłości lub przyszłości – po prostu cieszymy się z możliwości przeżycia kolejnego dnia i zdajemy sobie sprawę z prawdziwej wartości tak cennego daru.

  1. Długowieczność jest wynikiem planowania

Im wcześniej zaczniesz myśleć o konsekwencjach starzenia tym szybciej wprowadzisz zasady zdrowego funkcjonowania do swojego życia. W kontekście długowieczności wygrywają proste czynności: dbanie o zęby, regularne ćwiczenia, zdrowe jedzenie świadomie dobranej żywności (bez chemii, GMO i przetwarzania). Wybory z dziś w znacznych stopniu determinują Twoje zdrowie za lat kilka.

  1. Znalezienie i eksplorowanie swoich pasji

Marzenia nie mają daty ważności i wiek nie jest żadną przeszkodą w ich realizacji! To ważne by o tym nie zapomnieć podczas codziennej rutyny. Nigdy nie czekaj na realizację swoich pasji i robienie tego w czym jesteś najlepsza. Kluczem do racjonalnego spełnienia jest codzienne realizowanie swoich ambicji i najlepszych wersji siebie.

  1. Tworzenie i pielęgnowanie sensownych przyjaźni

Miłość i przyjaźnie są kluczowe dla witalności każdego człowieka! Świadomość pożyteczności dla innych sprawia, że zawsze będziemy młodzi niezależnie od wieku fizycznego. Warto utrzymywać przyjaźnie zarówno ze starszymi (oni nadadzą naszemu życiu wsparcia jakiego oczekujemy od doświadczonych nauczycieli) jak i z młodszymi (oni z kolei, nigdy nie pozwolą nam zapomnieć jakimi prawami rządzi się młodość pełna witalności i energii do działania).

  1. Stałe weryfikowanie swoich celów i kontynuowanie samodoskonalenia

Warto bez względu na wiek wciąż dochodzić do granic swoich możliwości i opuszczać bezpieczną „strefę komfortu” na rzecz nowych wyzwań i podróży w nieznane. Młodość sama w sobie naturalnie zdeterminowana przez ciekawość świata jest naturalnym okresem największego rozwoju każdego człowieka, jednak pozostając wiernym tej zasadzie możesz znacznie spowolnić starzenie. Ważne by zachować otwarty umysł i wciąż próbować czegoś nowego.

Źródło: http://www.mindbodygreen.com/0-24616/5-radical-life-lessons-i-learned-from-people-over-80.html


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.