7 kroków do kompletnego detoksu organizmu. Oczyść się z toksyn jeszcze dziś! - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
To niewiarygodne jak wiele toksyn gromadzi nasz organizm w obecnych czasach. Od przetworzonej żywności po zanieczyszczone powietrze. Wszędzie na nasze zdrowie czyhają niebezpieczne toksyny zagrażające równowadze naturalnego stanu zdrowia. Sprawdź jak uchronić swój organizm przed ich działaniem i zabezpieczyć się lepiej w okresie jesiennym oraz zimą.
detox, detoks, detoks domowy, detoks jednodniowy, odchudzanie, dieta, zdrowie, fit
22121
post-template-default,single,single-post,postid-22121,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

7 kroków do kompletnego detoksu organizmu. Oczyść się z toksyn jeszcze dziś!


Dawno, dawno temu (bo długo przed powstaniem obecnej cywilizacji) ludzie żyli w środowisku nieskażonym przez toksyny oraz żywili się pokarmem nieprzetworzonym. Było to miejsce w którym większość ze znalezionej żywności obfitowało w składniki odżywcze pozbawione „wzmacniaczy”. Dzisiejszy świat różni się już od pierwotnej jego wersji i niestety większość konsumowanej przez nas żywności niesie toksyczne zagrożenie dla naszego zdrowia. Stąd tak modne w ostatnim czasie są plany detoksykacyjne, mające na celu częściowe unicestwienie najbardziej szkodliwych toksyn z organizmu. Aby rozpocząć odtruwanie należy doprowadzić do dwóch zasadniczych kwestii – całkowitej bądź częściowej eliminacji zbędnych cukrów w diecie oraz zwiększenia spożycia czystych źródeł białka (takich jak drób z wolnego wybiegu karmiony trawą, wysokiej jakości wołowina nieprzetworzona oraz dziko złowione ryby z czystych akwenów). Zacznij od 7 kroków oczyszczenia, które powinien stosować każdy z nas, codziennie!

 1. Pij średnio-mineralizowaną wodę lub wodę kokosową

Regularnie przyjmuj optymalne ilości wody (dla osoby dorosłej zaleca się spożycie ok 2,5 l wody). Woda niesie wiele składników odżywczych na poziomie komórek. Nawet niewielkie odwodnienie może diametralnie zwiększyć toksyczne obciążenie organizmu w ciągu kilku minut. Jedyny moment w którym należy się powstrzymać od spożycia wody to okres podczas posiłków, gdy zbyt dużo cieczy może rozcieńczyć enzymy, które są odpowiedzialne za rozkład białka.

 1. Regularnie przyjmuj błonnik z żywności

Stabilny metabolizm i regularne wypróżnienia będą gwarantem sprawnego pozbywania się toksyn z organizmu. Wybierając produkty bogate w błonnik usprawniający ten proces skup się na ekologicznych produktach roślinnych takich jak rośliny strączkowe oraz warzywa bez skrobi.

 1. Dodaj do diety shake białkowy

Zbilansowany pod Twój ulubiony smak i skład shake może być idealną alternatywą dla posiłku, zapewniającą idealną proporcję dziennego zapotrzebowania na wysokie jakościowo źródło białka. Połączenie go z owocami przeciwutleniającymi (jagody organiczne, awokado, organiczne rośliny liściaste, niesłodzone mleko migdałowe lub kokosowe) zapewni szybką detoksykację Twojego ciała.

 1. Intensywny i regularny trening z rozgrzewką może być skuteczniejszy niż jednodniowy detoks

Pobudzi Twoje mięśnie do życia, a zarazem doda Ci energii. Odpowiednio dotlenisz cały organizm, a on odwdzięczy Ci się lepszą sprawnością. Czy wiesz, że 40 minut dowolnego treningu sprawnościowego (wliczana jest w to choćby jazda na rowerze) każdego dnia stymuluje Twój układ hormonalny do zwiększonej produkcji endorfin oraz dopaminy (tzw. hormonów szczęścia)?

 1. Korzystaj z ciepła!

Tradycyjne sauny to doskonały sposób na detoksykacje organizmu. Pod wpływem ciepła wnikającego głęboko w skórę, uwalniają się toksyny z komórek tłuszczowych, dzięki czemu mogą być wydalane z moczem, kałem i za pomocą potu. Jeśli masz kłopot z niską tolerancją ciepła w tradycyjnych saunach koniecznie skorzystaj z saun dalekiej podczerwieni.

 1. Masowanie skóry

Sucha skóra powinna być szczotkowana szczotką z naturalnego włosia, która usuwa martwe komórki naskórka oraz pobudza układ limfatyczny. Zacznij od nóg, następnie wykonuj masaż całego ciała w górę. Taki masaż pobudza komórki skóry oraz poprawia krążenie. Wpływa też korzystnie na eliminowanie toksyn ze skóry poprzez lepszą potliwość.

 1. Głęboki detoks (dieta oczyszczająca)

Twój organizm potrzebuje detoksykacji średnio raz w roku. Przed przystąpieniem do tego procesu koniecznie skonsultuj się z lekarzem i dietetykiem aby dobrać odpowiednią metodą do wymagań konkretnie Twojego organizmu. Taki plan musi przebiegać pod okiem doświadczonego specjalisty. Żaden domowy detoks nie zastąpi eksperckiej asysty. Należy pamiętać, że każdy z nas jest inny i stąd ważne jest by takie metody personalizować pod konkretne przypadki.

A czy TY detoksykację w tym roku masz już za sobą?


1 Comment
 • Ola O.

  17 lipca 2020 at 10:58 Odpowiedz

  Wow nie wiedziałam, że szczotkowanie na sucho ma wpływ na detoksykację organizmu. Czyli robię to całkiem nieświadomie. Często także masuję skórę peelingami do ciała. To jest ekstra! Wody kokosowe nie lubię. w ogóle nie przepadam za kokosowymi produktami poza cukierkami w czekoladzie 😀

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.