Czy istnieją sprawdzone sposoby na to by żyć 150 lat? - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Natura przygotowuje każdego człowieka do długowieczności, sprawdź jak dobrze wykorzystać zasoby którymi dysponujesz by zachować zdrowie na lata.
życie, długowieczność, tcm, tradycyjna medycyna chińska, medycyna azjatycka
21585
post-template-default,single,single-post,postid-21585,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Czy istnieją sprawdzone sposoby na to by żyć 150 lat?


Z punktu widzenia zgromadzonej w organizmie energii powinniśmy żyć około 150 lat. To nie mit ani chwyt marketingowy! W naszym życiu wyróżniamy bowiem 22 etapy, które zmieniają się co 7 lat. Teoretycznie w tym czasie komórki naszego organizmu są w stanie całkowicie się zregenerować. Powstaje pytanie dlaczego człowiek nie żyje tak długo? Prawdziwą przyczyna jesteśmy my sami. Człowiek poprzez niezdrowe nawyki sam skraca sobie życie.

Podczas najróżniejszych schorzeń zawsze znajdujemy uzasadnienie w ich przyczynie rzadko jednak gotowi jesteśmy wziąć odpowiedzialność za nasz faktyczny stan zdrowia. Wszyscy są winni, ale nie ja! To psychologia mechanizmów obronnych, najchętniej przypisujemy sobie sukcesy, tutaj choroba kojarzona jest przez nas raczej z porażką czy zaniedbaniem dlatego ciężko nam się do niej przyznać.

Obżarstwo i brak ruchu to nie tylko ciągle powtarzane słowa w mediach ale problem, który dotyczy często najbliższych nam ludzi oraz nas samych. Dobrym przykładem może być okres świąteczny w którym większości amatorów najróżniejszych smaków kompletnie puszczają hamulce i pozwalają sobie na więcej, więcej i więcej… ciasta, słodyczy, tłustych potraw i kompletnego braku ruchu. W takim stanie nie trudno o ból głowy, choćby z przejedzenia albo braku kontaktu ze świeżym powietrzem czy promieniami słonecznymi. Co dzieje się dalej? Najczęściej sięgamy po aspirynę – magiczną białą pastylkę mającą pomóc nam pozbyć się uporczywego bólu. Nawet niewinna tabletka powoduje mikrokrwotoki w żołądku (3ml krwi). Jest to niewielka rana, ale wystarczy sobie wyobrazić jak wygląda sytuacja jak pomyślimy o wszystkich środkach jakie przyjmujemy na najróżniejsze choroby w krótkim odcinku czasu.

Warto podkreślić iż natura nie przygotowała w nas zdolności do przetrawienia antybiotyków, leków psychotropowych oraz środków przeciwbólowych z najbarwniejszych reklam. Obce dla organizmu trujące związki latami pozostają w naszym ciele, wytrącając z normalnego rytmu wszystkie procesy obronne wewnątrz organizmu.

Galen (starożytny lekarz) : „Człowiek umiera nie od chorób, a od lekarstw.”

Leki w określonych przypadkach często nie posiadają alternatyw jednak warto zwrócić uwagę na to, że każdy lek jest trucizną zatem zaleca się ich stosowanie jedynie w skrajnych przypadkach.

Artykuł przygotowany na podstawie książki Michała Tombaka „Droga do zdrowia” (zawiera jej fragmenty). Wszystkim zainteresowanym serdecznie rekomendujemy tę pozycję!


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.