Badania potwierdzają: Kofeina pobudza apetyt na słodycze! - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Słodycze i kawa - to niezastąpiona kombinacja. Badania dowodzą, że istnieje silny powód, dla którego tak chętnie parujemy ten kulinarny zestaw. Okazuje się bowiem, że kofeina wzmaga apetyt na słodycze. Czy po filiżance kawy ochota na coś słodkiego jest większa? Zdaniem naukowców tak. Z najnowszych badań wynika, że kofeina wzmaga apetyt na słodkości, a to dlatego, że nieco zmienia sposób, w jaki "odczuwamy" słodki smak.
kofeina, słodycze, czekolada, apetyt, zdrowie, dieta
22878
post-template-default,single,single-post,postid-22878,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Badania potwierdzają: Kofeina pobudza apetyt na słodycze!


Słodycze i kawa – to niezastąpiona kombinacja. Badania dowodzą, że istnieje silny powód, dla którego tak chętnie parujemy ten kulinarny zestaw. Okazuje się bowiem, że kofeina wzmaga apetyt na słodycze. Czy po filiżance kawy ochota na coś słodkiego jest większa? Zdaniem naukowców tak. Z najnowszych badań wynika, że kofeina wzmaga apetyt na słodkości, a to dlatego, że nieco zmienia sposób, w jaki „odczuwamy” słodki smak.

 

W przeprowadzonym eksperymencie dwie grupy ochotników zostały poproszone o posłodzenie kawy – jedna grupa testowała zwykłą kawę, druga zaś kawę bezkofeinową. Oceniając słodycz napoju, ochotnicy z pierwszej grupy, pijącej zwykłą kawę, ocenili, że jest ona mniej słodka, w porównaniu do napoju bezkofeinowego.

 

Jak wynika z badania kofeina może przyczyniać się do zwiększonego apetytu na słodycze. (PAP Life)

 


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.