Arbuz - smaczny i zdrowy! - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Jakie dolegliwości zdrowotne możesz wyleczyć przy pomocy arbuza? Poznaj właściwości lecznicze arbuza, które pomogą Ci w codziennym życiu! Dowiedz się, jak może on wpływać na twoje zdrowie i samopoczucie.
arbuz, witaminy, nawodnienie, organizm, pęcherz moczowy, gorąco, lato
21894
post-template-default,single,single-post,postid-21894,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Arbuz – smaczny i zdrowy!


W medycynie chińskiej żywność i zioła posiadają właściwości energetyczne, które mają szczególne zdolności lecznicze. Arbuz, według TCM (tradycyjnej medycyny chińskiej), wpływa na serce, pęcherz moczowy i żołądek. Owoc ten pozbawia organizm nadmiaru ciepła i jest zimnej natury. Jak wszyscy wiemy, jest on pełen pysznego soku, który odżywia ciało, pobudzając jednocześnie oddawanie moczu. Jest to bardzo skuteczna strategia, aby oczyścić się z przejmującego, letniego ciepła. W medycynie chińskiej mówi się, że ciepło może powodować zaparcia, a arbuz jest wspaniałym antidotum na tego typu dolegliwości.

Zwykle wyrzucamy pestki po zjedzeniu miąższu arbuza – to błąd! Suszone nasiona mogą być gotowane w wodzie i spożywane jako herbata. Zgodnie z medycyną chińską, nasiona posiadają zdrowotne właściwości – wspierają prawidłową pracę nerek, pobudzając oddawanie moczu, a także działając jako środek rozszerzający naczynia krwionośne, obniżając wysokie ciśnienie krwi.

Osoby mające wrażliwy układ pokarmowy powinny włączać arbuza do diety sporadycznie. Medycyna chińska mówi, że zimne pokarmy i surowe owoce i warzywa są cięższe do strawienia dla przewodu pokarmowego. Z tego powodu, jeśli masz gazy i wzdęcia, jedz arbuza z umiarem.

Z zachodniej perspektywy żywieniowej, arbuz posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jest bogaty w karotenoidy, takie jak likopen oraz przeciwutleniacze, takie jak witamina A i C. Zawiera także dużo elektrolitów, dlatego jest tak skuteczny w nawadnianiu organizmu.

Zarówno w medycynie wschodniej, jak i zachodniej, arbuz jest zdrowym i smacznym owocem na lato. Arbuz sam w sobie jest wystarczająco smaczny, jednak polecamy spożywać go również jako składnik urozmaiconej diety, w lemoniadach, sokach i sałatkach (nie tylko owocowych) 🙂


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.