8 wspaniałych korzyści zdrowotnych herbaty Yerba Mate cz.1 - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Yerba Mate, o której już dużo osób słyszało staje się z dnia na dzień bardziej popularna. Dlaczego ma tak wielu zwolenników? Co w sobie kryje? Na te pytanie postanowiliśmy odpowiedzieć w naszym artykule.
Yerba Mate, antyoksydanty, przeciwutleniacze, antyrak, przeciw rakowi, witaminy
22460
post-template-default,single,single-post,postid-22460,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

8 wspaniałych korzyści zdrowotnych herbaty Yerba Mate cz.1


Korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania Yerba Mate wykraczają poza pobudzenie psychiczne i energię z niego pochodzącą. Yerba Mate jest źródłem wielu wartościowych składników odżywczych dla naszego organizmu. W związku z coraz większym zainteresowaniem wokół tej wyjątkowej herbaty postanowiliśmy przedstawić Wam 8 wspaniałych korzyści zdrowotnych Yerba Mate.

 

Miliony ludzi rozpoczyna swój dzień od filiżanki kawy lub herbaty. Sam jestem osobą, która nie wyobraża sobie poranków bez kubka gorącej herbaty (latem trochę chłodniejszej herbaty zielonej). W niektórych częściach Świata ludzie budzą się i spożywają napój, który różni się nieco od innych.

 

Yerba Mate, o której mowa, jest tradycyjnym naparem pochodzącym z Ameryki Południowej. Mówi się o niej, że oferuje nam: Moc kawy, korzyści zdrowotne herbaty i euforię czekolady w jednym napoju. Yerba Mate została nazwana napojem bogów przez wielu rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej, a później zielonym zlotem Indian przez osadników z Europy. W dalszej części dowiemy się, czym jest Yerba i dlaczego została okrzyknięta takim mianem i co w niej niezwykłego.

 

Czym jest Yerba Mate?
Yerba Mate jest tradycyjnym naparem z suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex paraguariensis), pochodzącego z Ameryki Południowej. Roślina ta występuje w środowisku naturalnym, ale również uprawiana jest na plantacjach w sposób podobny do herbaty. W wielu krajach spożywanie Yerby odbywa się podczas spotkań towarzyskich, a dzielenie się nią jest oznaką przyjaźni i więzi.

 

Yerba Mate została uznana za napój narodowy Argentyny. Nie bez powodu, ponieważ według jednego z badań w 92% argentyńskich gospodarstw domowych, spożywa się właśnie ten napój. Z tego też powodu rynek suszu z ostrokrzewu w tym kraju wart jest ponad 500 milionów dolarów.

 

Smak naparu jest lekko trawiasty, przypominający smak zielonej herbaty. I tak jak w przypadku zielonej herbaty, tak i Yerba Mate może być parzona kilkukrotnie. Zdarza się, że niektórzy wylewają pierwsze parzenie i spożycie zaczynają od tego drugiego. Jest to kwestią mocnego, specyficznego aromatu pierwszego parzenia, które nie każdemu odpowiada. Kolejne są już delikatniejsze, a według niektórych wręcz lepsze i o wiele smaczniejsze. Spożycie Mate wzrasta z roku na rok na całym Świecie, nie tylko ze względów pobudzających, ale również zdrowotnych. Osoby, które wprowadzają ten napój w swoją codzienność, odczuwają znaczną poprawę stanu fizycznego oraz psychicznego. Nic dziwnego, że Yerba ma tak szerokie grono wielbicieli.

Korzyści zdrowotne Yerba Mate

Rozpisałem się dzisiaj trochę na temat Yerby, dlatego też postanowiłem, że dziś wymienię korzyści zdrowotne z picia Mate, a w kolejnej części (za tydzień) opiszę każdą z nich oraz opowiem o sposobie jej przyrządzania i przydatnych naczyniach.

  1. Jest odżywczą skarbnicą witamin, minerałów i antyoksydantów
  2. Daje zastrzyk energii i poprawia kocentrację
  3. Może poprawić sprawność fizyczną
  4. Chroni przed infekcjami
  5. Może pomóc podczas odchudzania i w pozbyciu się tkanki tłuszczowej
  6. Wspomaga układ odpornościowy
  7. Obniża poziom cukru we krwi
  8. Obniża ryzyko chorób serca

To tyle na dziś. W kolejnej części skupię się na każdej z korzyści oraz na tym, jak prawidłowo i w czym zaparzać Yerbę. Macie ochotę na degustację? 😉

 

 


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.