6 zalet herbaty z jęczmienia. Czy znasz już jej charakterystyczny smak? - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Herbata z prażonego jęczmienna może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Ten ziołowy napar stosowany jest od wieków w Azji i jest doceniany za niezwykłe korzyści zdrowotne, w tym właściwości antyoksydacyjne i zdolność do poprawy krążenia, funkcji sercowo-naczyniowych i trawienia.
jęczmień, herbata, prażony, mugicha
22585
post-template-default,single,single-post,postid-22585,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

6 zalet herbaty z jęczmienia. Czy znasz już jej charakterystyczny smak?


Jeśli szukasz pysznej, zdrowej alternatywy dla filiżanki kawy, herbata z prażonego jęczmienna może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Herbata jęczmienna, czyli inaczej boricha w Korei, mugicha w Japonii i maicha w Chinach, znana jest z wędzonego zapachu i bogatego smaku. Ta herbata ziołowa stosowana jest od wieków w Azji i jest doceniana za wiele korzyści zdrowotnych, w tym za jej właściwości antyoksydacyjne i zdolność do poprawy krążenia, funkcji sercowo-naczyniowych i trawienia.

Oto 6 korzyści zdrowotnych z picia herbaty z jęczmienia:

  1. Właściwości antybakteryjne

Herbata jęczmienna może pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażeń wirusowych poprzez ingerowanie w zdolność bakterii do kolonizacji i penetracji jamy ustnej. Picie kilku filiżanek herbaty z jęczmienia w ciągu dnia (lub co najmniej jednej wieczorem) może pomóc zachować czyste usta.

  1. Poprawia krążenie krwi

Badania wykazały, że herbata jęczmienna może poprawić krążenie krwi, a tym samym zmniejszyć ryzyko chorób serca lub innych dolegliwości sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca lub udar. Jedno z badań pokazuje, że ​osoby pijące herbatę jęczmienną mają lepsze krążenie krwi od osób pijących wodę.

  1. Korzyści płynące z antyoksydantów

Prażona herbata jęczmienna stanowi kolejne źródło cennych przeciwutleniaczy, które mogą przynieść korzyści zdrowotne. Te zalety często są niewidoczne, ale mają duży wpływ, jeśli chodzi o ogólny stan zdrowia. Przeciwutleniacze pomagają zwalczać stany zapalne oraz wiele chorób.

  1. Trawienie

Zgodnie z tradycją popularność herbata jęczmiennej w Korei, wynika z jej wspaniałych właściwości poprawiających trawienie. Badania wykazały, że spożywanie herbaty jęczmiennej z posiłkami może pomóc w ich przyswajaniu i poprawia pracę żołądka.

  1. Pomoc w zasypianiu

Wiele osób nie wyobraża sobie kolacji bez kubka ciepłej herbaty. Ma ona jednak jeden wielki minus. Spożywanie kofeiny (zawartej w herbacie) w ciągu kilku godzin przed snem, czasami nawet do sześciu lub ośmiu godzin, może nie pozwolić Ci zasnąć lub utrudnić sen. Herbaty ziołowe, takie jak herbata jęczmienna, to ciepłe i smaczne napoje, które sprawią, że będziesz spała spokojnie.

  1. Pomaga rozrzedzić krew

Istnieją pewne dowody na to, że herbata jęczmienna działa jako antykoagulant, co oznacza, że ​​zmniejsza krzepliwość krwi. Kiedy krew jest lepka, trudniej jest jej krążyć po ciele, co powoduje cięższą pracę organizmu i zwiększa ryzyko chorób serca.

Oto 6 zadziwiających właściwości zdrowotnych herbaty z jęczmienia. Mamy nadzieję, że następny artykuł przeczytają Państwo z kubkiem tego pysznego naparu. Smacznego!


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.