6 właściwości leczniczych żeń-szenia - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Jakie dolegliwości zdrowotne możesz wyleczyć przy pomocy żeń-szenia? Poznaj 6 właściwości leczniczych żeń-szenia, które pomogą Ci w codziennym życiu! Dowiedz się, jak może on wpływać na twoje zdrowie i samopoczucie.
żeń-szeń, korzeń, opinie, herbata, tabletki
22215
post-template-default,single,single-post,postid-22215,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

6 właściwości leczniczych żeń-szenia


Żeń-szeń to krótka, wolno rosnąca bylina z mięsistymi korzeniami. Używa się go w celu przywrócenia i wzmocnienia dobrego samopoczucia, przez co stał się jednym z najbardziej popularnych preparatów ziołowych w dzisiejszym świecie i zbiera pozytywne opinie świata nauki. W tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM) żeń-szeń przyjmowany jest w celu leczenia wielu schorzeń oraz poprawienia funkcjonowania organizmu. Oto 6 właściwości leczniczych żeń-szenia:

  1. Dostarcza energii

Żeń-szeń może pomóc w stymulowaniu aktywności fizycznej i psychicznej wśród ludzi, którzy są słabi i zmęczeni. Badania Mayo Clinic wykazały, że żeń-szeń uzyskał dobre wyniki w redukcji zmęczenia u osób chorych na raka.

  1. Zwiększa funkcje poznawcze

Żeń-szeń może poprawić zdolności myślenia i funkcji poznawczych. Badania przeprowadzone na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Nantong w Chinach pokazały, że żeń-szeń wydaje się mieć korzystny wpływ na pewne funkcje poznawcze, zachowania i poprawę jakości życia.

  1. Działa przeciwzapalnie

Żeń-szeń zawiera siedem składników – ginsenozydów, które mogą mieć działanie immunosupresyjne, zgodnie z wynikami badań, które zostały opublikowane w czasopiśmie Journal of Translational Medicine.

  1. Przeciwdziała rakowi

Możliwe, że żeń-szeń zawiera substancje, które mają właściwości przeciwnowotworowe. Kilka badań opisowych w Azji wykazało powiązanie użycia tego zioła z niższym ryzykiem raka.

  1. Poprawia erekcję

Mężczyźni mogą brać żeń-szeń w celu leczenia zaburzeń erekcji. W 2002 roku koreańskie badania wykazały, że 60 procent mężczyzn którzy brali żeń-szeń zauważyło poprawę ich objawów.

  1. Przeciwdziała grypie i RSV

Badania opublikowane w Journal of Molecular Medicine sugerują możliwy związek pomiędzy żeń-szeniem a leczeniem i profilaktyką grypy oraz wirusa RSV.

Żeń-szeń może być przyjmowany w postaci tabletek, proszku lub na świeżo. Bardzo popularny jest wywar z korzenia żeń-szenia, nazywany również herbatą. Niezależnie od sposobu konsumpcji, wprowadź żeń-szeń do swojej diety już dziś!


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.