6 podstawowych porad przetrwania podczas podróży w Chinach - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Podróżowanie po innych kontynentach nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać, w szczególności jeśli robimy to na własną rękę. Jak przetrwać i nie oszaleć, zwiedzając piękne tereny Chin? Sprawdźcie sami!
Podróż do Chin porady, Podróż do Chin, Chiny co zabrać, Chiny jak zwiedzać, Chiny zwiedzanie
22180
post-template-default,single,single-post,postid-22180,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

6 podstawowych porad przetrwania podczas podróży w Chinach


Jak doskonale wiemy, podróżowanie po nieznanych nam regionach nie jest prostym wyzwaniem. Zwykle im dalej od naszego miejsca zamieszkania, tym większe różnice kulturowe i klimatyczne. W związku z tym każdy dzień podróży jest swoistym zadaniem, do którego warto się przygotować i zaczerpnąć odrobinę wiedzy przed wyjazdem. Postanowiliśmy przekazać Wam kilka porad praktycznych, które przydadzą się podczas podróży do Chin.

  1. NIE pij wody z kranu

Chiny są jednym z wielu miejsc na Świecie, w których nie powinno się spożywać wody z kranu. Przypadkowe spożycie nie wywoła u nas śmiertelnych chorób, ale zbyt duże jej spożycie może źle wpłynąć na nasz organizm. Na szczęście woda jest na tyle w porządku, że możemy ją wykorzystywać, aby wziąć prysznic lub umyć wszelkiego rodzaju rzeczy.

Cena butelki wody w Chinach wynosi około 1 rmb, czyli około 60 groszy. Nie warto więc oszczędzać na tym napoju.

  1. Rozglądaj się nieustannie podczas przechodzenia przez ulicę

Po chińskich drogach jeździ duża ilość kierowców pierwszej generacji, którzy ledwo zaczęli prowadzić samochód. Powoduje to duże zamieszanie na ulicach, które jest nieodzowną częścią kultury miejskiej. Nawet kiedy światło dla pieszych jest zielone, warto rozglądać się podczas przechodzenia przez pasy, ponieważ może okazać się, że kierowca postanowił nie hamować i jechać dalej. Tutaj warto dodać, że niestety, ale pieszy nie ma zbyt wielu praw na drodze.

  1. NIE przyjmuj pogody za pewnik

W Chinach należy być ostrożnym podczas sprawdzania pogody i planowania ubioru. Jest to umiejętność, której warto nauczyć się od miejscowej ludności. Latem termometry wskazują niższą temperaturę, niż faktycznie odczuwalna, natomiast zimą sytuacja wygląda odwrotnie. Wynika to z faktu, iż klimat w Chinach jest bardzo wilgotny, a mierzenie temperatur odbywa się przy użyciu termometrów suchych, które w przypadku dużej wilgotności nie wskazują odczuwalnej temperatury.

  1. Noś ze sobą wszędzie chusteczki

Chińskie miasta nie należą do najczystszych na Ziemi, dlatego warto zabierać ze sobą chusteczki, gdziekolwiek idziemy. Poza tym w toaletach publicznych zazwyczaj nie znajdziemy papieru toaletowego. Warto nosić przynajmniej jedno opakowanie zawsze ze sobą, ponieważ może okazać się, że brak tak podstawowej rzeczy, przysporzy nam niemałe kłopoty.

  1. NIE przyjmuj pierwszej ceny podczas zakupów

Tak, Chiny są krajem, gdzie w większości miejsc można, a nawet powinno się targować, ponieważ w innym przypadku szybko zostaniemy puszczeni z torbami. Podczas zakupów powinniśmy pamiętać o tym, że cena rzucana przez handlowca jest ceną wywoławczą, a faktyczna wartość wynosi około 1/3 początkowej. Pamiętajmy jednak, aby nasze zachowania podczas negocjacji były pewne i zdecydowane, a reakcje zdziwienia mocno przerysowane (to pozwoli na większe obniżenie ceny).

  1. Spożywaj jedzenie na ulicach

Jedzenie na ulicach będzie tańsze niż w restauracji i równie smaczne. Nawet w nocy znajdziemy coś do zjedzenia dla siebie. Potrawy serwowane w taki sposób są bardzo dobre i cieszą się uznaniem. Warto zwracać uwagę, przy którym miejscu znajduje się najwięcej mieszkańców Chin, ponieważ oni wiedzą najlepiej, gdzie jest bezpiecznie i smacznie.

Pamiętajcie o tych poradach podczas podróży do Chin.


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.