6 głównych przyczyn, które niszczą zdrowie człowieka - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Dzisiejszy świat najeżony jest zagrożeniami dla naszego organizmu. Żywienie, Dieta, Styl życia, Ćwiczenia czy Ruch to główne przyczyny zaniedbanego zdrowia. Ważna jest regularność i samodyscyplina.
choroby, zdrowie, człowiek, natura
21577
post-template-default,single,single-post,postid-21577,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

6 głównych przyczyn, które niszczą zdrowie człowieka


6 głównych przyczyn które niszczą zdrowie człowieka

1) Brak świadomości własnego organizmu
Z wielu różnych powodów (najczęściej wskazujemy jednak na brak czasu) nie mamy możliwości wgłębienia się w zrozumienie potrzeb naszego ciała i często lekceważymy nawet bardzo groźne objawy poważnych schorzeń. Kluczowe dla utrzymania równowagi zdrowia jest dostarczanie odpowiedniej dawki relaksu i odpoczynku codziennie. Zatem nie tylko w weekendy ale także podczas codziennego dnia pracy. Pamiętajmy o nawet krótkiej chwili spokojnego oddechu lub czasu spędzonego blisko natury.

To uchroni nas nie tylko przed chorobami na jakie narażone jest nasze ciało, ale także uzdrowi nasz umysł napełniając nas energią i samomotywacją.

2) Brak pozytywnego nastawienia do życia

To najczęstsza z przyczyn braku utrzymania stanu pełnego zdrowia. Czy wiesz, że na sposób Twojego myślenia znacząco wpływa środowisko w którym codziennie przebywasz? Zadbaj o to by warunki zewnętrzne sprzyjały Twojemu rozwojowi i realizacji Twoich celów w harmonii i zdrowiu – bez zbędnych stresów i niepokojów. Usuwaj ze swojego otoczenia wszystko co sprawia, że czujesz się skrępowany/a. Życie ludzi nie różni się aż tak bardzo, chociaż skłonni jesteśmy wierzyć w swoją niepowtarzalność. W gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy bardzo podobni i narażeni jesteśmy na te same ograniczenia oraz zdarzenia (czasem szczęśliwe, czasem nieszczęśliwe). To właśnie od naszego nastawienia często zależy ocena wydarzeń relatywnych. Nic nie dzieje się dobrze lub źle dopóki nie nadasz temu znaczenia. Gdy nasz umysł jest pełny niepokoju, stresu i negatywnych myśli stajemy się skupieni na swoim trudnym przypadku, przez co tracimy zdolność bycia pożytecznym dla innych. Tylko ze spokojną głową możemy obdarować innych tym, czego potrzebują.

3) Brak wewnętrznej higieny ciała
Wpadamy w pułapkę „łatwych rozwiązań” na każdy ból czy dolegliwość. Notorycznie posiłkujemy się tabletkami chociaż zdajemy sobie sprawę z efektów ubocznych jakie wywołują. W naszym żywieniu brakuje zbilansowanej antyoksydacji i regularnego oczyszczania organizmu ze szkodliwego kwasu moczowego czy innych trucizn ukrytych w codziennych racjach żywnościowych. Wystarczy przeznaczyć 3 miesiące w roku na kompleksowe oczyszczenie organizmu żeby znacząco wydłużyć sobie życie i dostarczyć solidnej dawki zdrowia.

4) Zaniedbany kręgosłup
W większości przypadków najwięcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Nie zawsze jednak nasz kręgosłup posiada odpowiednie podparcie. Warto zwracać uwagę na postawę ciała podczas długich „posiedzeń” zarówno w pracy jak i podczas prywatnych aktywności. Kręgosłup jest istotą prawidłowego funkcjonowania całego ciała, jest jak konar dla drzewa – nie tylko podtrzymuje całą postawę ale także zapewnia prawidłowe działanie wszystkich pozostałych elementów organizmu. Bez zadbanego kręgosłupa nigdy nie utrzymasz całkowitego zdrowia!

5) Nieprawidłowe oddychanie
Jak często zdarza nam się oddychać świadomie? Na ogół robimy to całkowicie bezwiednie. Podczas długich spacerów, zwłaszcza na łonie natury staraj się pogłębiać oddechy by solidnie dotlenić każdą z komórek w swoim organizmie. Sugerowana przez specjalistów codzienna dawka tlenu odpowiada 1,5 godzinnej obecności na łonie natury z dostępem do świeżego powietrza (las lub park) oraz słońca.

6) Nieprawidłowe odżywianie

Jesteś tym co jesz! Dieta dla ponad 70% populacji nie stanowi świadomego wyboru tylko zlepek przyzwyczajeń i niezdrowych nawyków żywieniowych zaczerpniętych ze środowiska w którym funkcjonują na co dzień.

Artykuł przygotowany na podstawie książki Michała Tombaka „Droga do zdrowia” (zawiera jej fragmenty). Wszystkim zainteresowanym serdecznie rekomendujemy tę pozycję.


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.