5 sposobów na zdrowe odchudzanie z medycyną chińską - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Medycyna chińska, której tradycja sięga 5000 lat, ma dzisiaj takie samo zastosowanie i pomaga nam w osiągnięciu naszych celów zdrowotnych, a w tym w znalezieniu zdrowej wagi. Poznaj ćwiczenia i porady dietetyczne, które pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy!
odchudzanie, dieta, zdrowa, ćwiczenia, waga, qi, tcm, chińska, medycyna
22363
post-template-default,single,single-post,postid-22363,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

5 sposobów na zdrowe odchudzanie z medycyną chińską


Medycyna chińska, której tradycja sięga 5000 lat, ma dzisiaj takie samo zastosowanie i pomaga nam w osiągnięciu naszych celów zdrowotnych, a w tym w znalezieniu zdrowej wagi.

 

  1. Zamień słodycze i produkty bogate w skrobię na gorzkie pokarmy

Gorzki jest jednym z pięciu smaków w medycynie chińskiej (wraz z pikantnym, słodkim, słonym i kwaśnym). Jest on uważany za smak odchudzania, bo gorzkie smaki są trudne do przejedzenia się nimi i pomagają oczyścić jelita, w tym wypłukują toksyny. Gorzkie smaki zwiększają również wydzielanie enzymów trawiennych i zapewniają uczucie sytości. Gorzkie potrawy, które powinny wejść do twojego jadłospisu to między innymi: ogórki, gorzkie melony, szparagi oraz niektóre sałaty.

 

  1. Poruszaj Qi każdego dnia

Qi jest siłą życiową lub energią, która podtrzymuje całe życie według teorii chińskiej. Ale Qi może ulec stagnacji lub zablokowaniu w organizmie, prowadząc do „wilgoci” (w tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM) uważa się, że prowadzi ona do nadmiaru tłuszczu). Dlatego ważne jest, aby poruszyć Qi i usunąć zastój w brzuchu oraz wspierać naturalne procesy metaboliczne. Swobodny przepływ Qi można wywołać za pomocą ćwiczeń (w tym Qi Gong, jogi, kontrolowanego oddechu i Taichi), akupunktury, a także ziół i diety. Aby poruszyć Qi, włącz do swojej diety takie produkty jak: zielona herbata, seler, melon, ​​dynia i nasiona słonecznika.

 

  1. Pij herbatę i wywary ziołowe

Większość z nas wie, że płynne kalorie z napojów gazowanych, soków owocowych lub innych słodkich napojów, nie powinny być częścią planu odchudzania, ale chińska medycyna idzie o krok dalej, sugerując zastąpienie tych napojów herbatą. Od tysięcy lat Chińczycy używają herbaty w celu utraty tkanki tłuszczowej i zapobieganiu stagnacji jelit, toksyn, tłuszczu i Qi. Chińczycy po spożyciu posułku bogatego w tłuszcz piją herbatę Pu-erh.

 

  1. Pij dużo wody

Ta rada jest powtarzana zarówno przez dietetyków medycyny chińskiej, jak i zachodnich specjalistów. Zgodnie z tradycją należy pić dużo ciepłej wody wcześnie rano, aby uaktywnić organizm, opróżnić jelita i obudzić procesy metaboliczne. Medycyna chińska przestrzega przed piciem dużych ilości wody do posiłków, gdyż upośledza to trawienie, co może prowadzić do stagnacji.

 

  1. Uciskaj punkty akupresury na uszach

Według specjalistów z dziedziny akupresury, uciskanie chrząstki znajdującej się naprzeciwko wejścia do kanału słuchowego, powoduje zmniejszenie apetytu. Uciskaj chrząstkę z przerwami   przez 30-90 sekund, zaczynając około 10-20 minut przed posiłkiem, lub zawsze wtedy, gdy czujesz głód, aby zapobiec przejadaniu się. Można uciskać jedno ucho lub oba.

 

Włącz te zasady do swojego zdrowego stylu życia, a będziesz na dobrej drodze do osiągnięcia docelowej masy ciała


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.