5 najdziwniejszych chińskich zwyczajów - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że Chiny to pod wieloma względami zupełnie inna kultura. Jakie najdziwniejsze zwyczaje kulturowe można zauważyć podczas zwykłego dnia spacerując ulicami? Sprawdźcie sami!
Kultura chińska, Obyczaje chińskie, Zwyczaje chińskie, Chiny podróż, Chiny podróżowanie, Chiny wycieczka
22126
post-template-default,single,single-post,postid-22126,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

5 najdziwniejszych chińskich zwyczajów


Nie jest tajemnicą, że kultura chińska i kultura Zachodu znacznie się różnią. W ostatnich artykułach pisaliśmy trochę o zwyczajach panujących w Chinach i błędach, na które należy zwracać szczególną uwagę.

7 faux pas, na które musisz uważać w Chinach

6 sekretów o tym, jak zaimponować Chińczykom swoim zachowaniem

W tym artykule przedstawimy Wam 5 najdziwniejszych zwyczajów, które z pewnością zauważycie podczas pobytu w Chinach.

  1. Podwijanie koszulek

Klimat wschodniej części Chin, niezależnie od sezonu, jest bardzo wilgotny. Co za tym idzie, ubranie znajdujące się na skórze, powoduje wzmożoną potliwość. Chińczycy (w szczególności panowie) radzą sobie z tym problemem, poprzez podwijanie koszulki do góry, tym samym odsłaniając i eksponując swój brzuch. Nie jest to najprzyjemniejszy widok dla pań, jednak takie rozwiązanie zapewnia odpowiednią wentylację ciała i daje ukojenie dla skóry.

  1. Noszenie parasolki cały dzień, każdego dnia

Chińczycy, a zwłaszcza kobiety, są absolutnymi fanatykami unikania słońca. Powodem takiego zachowania jest przeświadczenie, iż opalenizna dotyka ludzi, którzy muszą codziennie pracować w słońcu, wykonując ciężką i słabo płatną pracę. Może wydawać się to dla nas szokujące, ponieważ w kulturach zachodnich opalenizna kojarzy się z wyjazdem i odpoczynkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić.

Warto tutaj zaznaczyć, że nadmiar słońca jest dla nas niekorzystny, ale niedobór także ze względu na brak witaminy D. Najzdrowszym rozwiązaniem jest umiarkowane korzystanie z promieni słonecznych.

  1. Nieustanne zadawanie pytań osobistych

Jest to zachowanie, do którego ciężko jest się przyzwyczaić. W kulturze zachodniej zdarza się, że usłyszymy pytanie od drugiej osoby „Czy masz partnera?” lub „Ile pieniędzy zarabiasz?”, ale tylko wtedy, kiedy widzimy osobę więcej niż jeden raz. Takie zasady w Chinach nie istnieją, gdzie głośno przy wszystkich komentuje się czyjąś wagę, czy też brak możliwości znalezienia sobie partnera. Wynika to z tego, że Chińczycy nie patrzą na siebie przez pryzmat jednostki, a zespołu, co sprawia mniejsze bariery w dzieleniu się prywatnymi informacjami.

  1. Suszenie ubrań w miejscach publicznych

Wielu z nas spotkało się już z widokiem suszonych ubrań na powietrzu, jednak w Chinach zachowanie to rozpowszechnione jest na o wiele większą skalę. Ubrania rozwieszane są nawet w największych metropoliach i to w każdym możliwym miejscu. Skąd wziął się taki zwyczaj? Czy nikt się nie boi o to, że ubranie zostanie zabrane przez wiatr lub zaciekawionego przechodnia? Otóż w Chinach każda przestrzeń mieszkalna jest na wagę złota, a ludzie nie chcą przeznaczać jej na suszenie ubrań.

  1. Wszystkie napoje spożywane na ciepło

Jest to zwyczaj, który od razu rzuca się w oczy podczas pobytu w Chinach. Chińczycy bowiem wolą pić napoje ciepłe lub też gorące, nawet pomimo upałów panujących w tym regionie oraz dużej wilgotności powietrza. Na początku jest to spore utrudnienie dla niejednego z podróżujących i nie każdy potrafi się do tego przystosować. Czy można w takim razie wrzucić sobie kostki lodu do napoju i pozostać niezauważonym? Niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie, na pewno najlepszym będzie przystosowanie się do panujących zasad.

A wy znacie jakieś dziwaczne zwyczaje praktykowane w Chinach? Podzielcie się z nami i napiszcie na naszym profilu facebookowym!


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.