4 kamienie o energetyzującym oddziaływaniu na człowieka - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Wybraliśmy 4 propozycje wśród kamieni szlachetnych z myślą o ich przeznaczeniu i mocy oddziaływania. Wybierz wśród nich jeden lub więcej dla siebie i sprawdź jak wpłynąć na otoczenie skutecznie. Negatywne emocje? Trudne sytuacje? Duża ilość stresu? Nie będą Ci już straszne. Sprawdź jak osiągnąć idealną harmonię ze wszechświatem przy pomocy żywiołu jakim jest ziemia i kamienie z niej pochodzące.
kryształy, minerały, kamienie szlachetne, zdrowie, leczenie, relaks, buddyzm, jaspis, ametyst, energia, żywioły, 5 elementów
22326
post-template-default,single,single-post,postid-22326,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

4 kamienie o energetyzującym oddziaływaniu na człowieka


Bez względu na to czy towarzyszy nam złość, poczucie bezradności czy zmęczenie, jesteśmy na wygranej pozycji i w pełnej dyspozycji do dokonania zmiany w naszym układzie energetycznym – czasami wystarczy jedynie obecność odpowiednich minerałów. Za pomocą odpowiednich kamieni możemy zharmonizować układ otaczającej nas energii w zgodzie z jednym z czterech największych żywiołów ( redukcjonistyczna koncepcja filozoficzna, według której świat materialny (Wszechświat) składa się z kilku podstawowych elementów. Różne proporcje w jakich występują one w różnych obiektach i substancjach ma odpowiadać za złożoność świata materialnego, a sposoby, w jaki reagują one ze sobą, mają wyjaśniać przemiany w tym świecie. Teorie żywiołów były w wielu kulturach przednaukowym sposobem wyjaśniania rzeczywistości przyrodniczej), czyli żywiołem ziemi.

Odkrywanie kontroli nad energią wokół Ciebie to jeden z pierwszych kroków do długotrwałego szczęścia wg. wielu koncepcji buddyjskich – jednego z najbardziej zaawansowanego systemu filozoficznego znanego we współczesnym świecie.

Efekty działania kryształów i minerałów nie wymagają wieloletniej praktyki lecz podstawowej wiedzy, łatwo dostępnej dla każdego.

Oto 6 przykładowych mocy przypisywanych wybranym kamieniom przez ludzi na przełomie lat:

  1. Kwarc różowy

Znajdzie zastosowanie jako kryształ stabilizujący energię emocjonalną oraz relacje międzyludzkie. Jest polecany szczególnie osobom o naturze ekstrawertycznej, ludziom posiadającym kłopot z nadpobudliwością oraz awanturnikom. Ma silny wpływ na równowagę energetyczną jednostki z otoczeniem, doskonale nada się także jako talizman towarzyszący przełomowym momentom w życiu każdego człowieka, pozwala zachować trzeźwy osąd.

Miejsca występowania: Brazylia (Araçuaí, Minas Gerais), USA, Japonia, Republika Malgaska, Indie, Namibia, Rosja, Polska, Francja, Niemcy, Szwajcaria.

  1. Ametyst

To główny kamień boskości, pomaga odkryć duchowość – jest niezbędnym substytutem uzyskania pełnej harmonii ze światem. Działa kojąco na niespokojny umysł i nadaje się dla osób potrzebujących osiągnąć długotrwały stan koncentracji. Podnosi na duchu oraz niweluje wszelkie niepokoje psychiczne, wzmacnia poczucie własnej wartości.

Miejsca występowania: Brazylia – Bahia, Minas Gerais, Mato Grosso, Urugwaj – Artigas, Iran, USA – Montana, Georgia, Arizona, Rosja – Ural, w rejonie Jakucka, na Płw. Kolskim, Polska, Niemcy, Sri Lanka, Madagaskar, w Alpach.

  1. Pektolit (Larimar)

To kamień o mocy relaksacyjnej, łagodzi stres oraz pomaga przywrócić harmonię po ciężkich przeżyciach. Pozytywnie wpłynie na codzienne samopoczucie poprzez wywieranie wpływu na naszą aurę oraz otaczających nas ludzi.

Miejsce występowania: Dominikana, Morze Karaibskie.

  1. Jaspis

Jest jednym z najbardziej niedocenionych kamieni ochronnych pozwalający uzyskać wewnętrzną pewność siebie. Często towarzyszył uczestnikom wojennym jako amulet chroniący ich przed niebezpieczeństwem. Jasper to kamień działania – pozwala skoncentrować energię na niezbędnych dążeniach do postawionego celu, przywołuje marzenia oraz ambicje. Silnie pobudza potrzebę samorealizacji.

Miejsca występowania: Meksyk, USA, Rosja – (Ural i Syberia), Chiny, Indie, Polska: Niedźwiedzia Góra, k. Krzeszowic.

Czy wybrałeś/aś już kamień dla siebie? 😉

 


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.