3 sekrety urody Koreanek. Jak utrzymać nieskazitelną urodę przez całe życie? - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
W jaki sposób Koreanki osiągają tak piękną cerę? Poznaj sekrety urody Koreanek i ciesz się piękną skórą - bez trądziku i zmarszczek!
Koreanka, cera, skóra, uroda
22577
post-template-default,single,single-post,postid-22577,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

3 sekrety urody Koreanek. Jak utrzymać nieskazitelną urodę przez całe życie?


Koreanki słyną ze swojej pięknej, błyszczącej cery bez zmarszczek. Sekret ich urody leży nie tylko w używanych kosmetykach, ale również w ich diecie. Jesteś tym co jesz, a twoja dieta w dużym stopniu odbija się na wyglądzie twojej cery. Pożegnaj pryszcze i zmarszczki przy pomocy 3 koreańskich sekretów pięknej skóry:

1. Kimchi

Ta sfermentowana mieszanina kapusty, czosnku, chili i innych warzyw zawiera bakterie laktobacillus, te same, które znajdziemy w jogurcie, które pomagają utrzymać zdrową florę bakteryjną układu pokarmowego. Wielu lekarzy łączy zdrowie jelit ze zdrowiem skóry. Uważa się, że kimchi pomaga przy leczeniu trądziku. Oprócz zmniejszenia trądziku, kimchi może pomóc zapobiec zmarszczkom, nawilżając skórę. W badaniu opublikowanym w styczniu 2015 r. stwierdzono, że osoby na co dzień jedzące bakterie występujące w kimchi, doświadczają poprawionych funkcji bariery skórnej oraz zwiększenia stężenia kwasu hialuronowego.

2. Zupa z wodorostów

Koreańska zupa z wodorostów jest najczęściej robiona na bulionie wołowym lub z owoców morza i poza nori (wodorosty używane np. do zawijania sushi) zawiera m.in. sos sojowy, czosnek i olej sezamowy. Ta prosta „morska” zupa jest bogata w zbawienne dla skóry minerały. Tylko jeden arkusz nori może zawierać tę samą ilość kwasów tłuszczowych omega-3 co dwa owoce awokado! Kwasy omega-3 pomagają skórze utrzymać naturalną barierę, a badania wykazują, że przyjmowane w zalecanej dziennej dawce, chronią skórę przed uszkodzeniem od słońca.

3. Napar z jęczmienia

Jęczmienna herbata lub boricha, jak nazywają ją Koreańczycy, jest przygotowywana poprzez dodanie palonego jęczmienia do wody i doprowadzenie go do wrzenia. Można pić ją na zimno lub na ciepło. Tak przygotowany napój jest niezwykle korzystny dla skóry, zawiera on bowiem dużą ilość przeciwutleniaczy, zapobiegających powstawaniu zmarszczek oraz próchnicy.

Oto 3 sekrety urody Koreanek. Wypróbuj ich działanie, a wynikami podziel się w komentarzach 😉

 


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.