7 zdrowotnych właściwości Jackfruit’a (Owocu Chlebowca) – Przepis na zdrowie! - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Wiele wskazuje na to iż to właśnie jackfruit posiada wiele zdrowotnych właściwości. Ten owoc to doskonała alternatywa dla terapii farmakologicznej. Jest nie tylko doskonałym przeciwutleniaczem ale także sprawdzi się jako wsparcie układu naczyniowego. Sprawdź jak Tobie może pomóc!
owoc chlebowca, jackfruit, owoce tropikalne, owoce z azjii, azjatycki owoc
22057
post-template-default,single,single-post,postid-22057,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

7 zdrowotnych właściwości Jackfruit’a (Owocu Chlebowca) – Przepis na zdrowie!


Czy wiesz, że owoc chlebowca jest największym owocem na świecie mogącym ważyć od 3 kg do nawet 36 kg! W pełni dojrzałe owoce mogą mieć rozmiar nawet 36 cali. Posiada wiele właściwości zdrowotnych, a poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

  1. Nieprzeciętnie wysoka zawartość witaminy C optymalizuje układ odpornościowy, a wartość odżywcza nie obciąża metabolizmu.

Przeciwutleniacze są wymagane do walki z wolnymi rodnikami w organizmie.  Ich obecność ma wpływ na uszkodzenia DNA oraz błon komórkowych, a także przyśpieszenie procesów starzenia. Witamina C jest naturalnym silnym przeciwutleniaczem, a ponieważ jest rozpuszczalna w wodzie i nie znajduje się w naszym organizmie należy ją spożywać z różnych źródeł żywieniowych.

  1. Owoc chlebowca zapewnia skuteczny zastrzyk energii bez zagrożenia dla Twojej diety.

Jeśli szukasz naturalnej metody na sprawny powrót sił witalnych nie możesz przejść obojętnie obok tego owocu. Do zaoferowania ma dużą ilość węglowodanów i kalorii, bez zbędnych tłuszczy. Zawiera także optymalne ilości cukrów prostych (fruktozy i sacharozy), które są łatwo trawione przez organizm.

  1. Jackfruit to sposób na zdrowy układ sercowo-naczyniowy.

Martwisz się o swoje serce? Jest na to rozwiązanie. Potas jest jednym z najważniejszych elementów regulujących ciśnienie tętnicze krwi. Nasz organizm potrzebuje około 4700 miligramów potasu w ciągu jednego dnia. Optymalny bilans potasu jest niezbędny do sterowania poziomem sodu w organizmie. Niedobór potasu może sprawić, iż stężenie sodu wymknie się spod kontroli, prowadząc do znacznego uszkodzenia serca i tętnic. Oprócz tego potas jest odpowiedzialny za koordynację i utrzymanie funkcji mięśni (także sprawnej pracy mięśnia sercowego).

  1. 25% kompletnej zawartości włókna owocu chlebowca odpowiada za zdrowe trawienie.

Główną zawartością owocu jest miękkie włókno absorbujące duże ilości błonnika. 1,5 g błonnika na 100 gramów miąższu to wynik ponadprzeciętny, taka zawartość w zupełności wystarczy do sprawnego regulowania metabolizmu w dziennej dawce zapotrzebowania.

  1. Zdrowe oczy dzięki jackfruit’owi!

Owoc chlebowca zawiera witaminę A i jej odpowiednik w postaci beta-karotenu oraz luteinę zeaksantynę. Beta-karoten zostanie syntetyzowany  i przekształcony w witaminę A, niezbędnego składnika odżywczego dla zdrowia naszych oczu – ten antyutleniacz poprawia wizję i chroni oczy przed wolnymi rodnikami. Luteina z kolei znana jest ze swych właściwości przeciwutleniających, służących lepszemu i bardziej efektywnemu widzeniu. Chroni też oczy przed intensywnymi i szkodliwymi falami świetlnymi, takimi jak promienie ultrafioletowe.

  1. Jackfruit zapobiega utracie wapnia, a nawet odżywa kości dotknięte jego niedoborem.

Regularne spożywanie owocu chlebowca może ustrzec przed wieloma schorzeniami spowodowanymi niedoborem wapnia, a w tym – zapalenie stawów, osteoporoza czy nowotwór układu kostnego.

  1. Cena i dostępność owocu. Gdzie go kupić? Wyspecjalizowany sklep czy targ?

Cena owoców chlebowca powinna oscylować w granicach 40 PLN / kg. Owoc jest rzadko spotykany w sieciach sprzedażowych, znaleźć go można w wyspecjalizowanych sklepach z owocami lub na targach. Warto rozważyć także zakup przez internet, może się to okazać najszybszy sposób na zdobycie tego rzadkiego rarytasu.

Spróbujesz? 😉

 


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.