10 głównych ziół ajurwedyjskich - Tradycyjna Azjatycka Medycyna
Poznaj 10 głównych ziół stosowanych w praktyce ajurwedyjskiej! Dowiedz się, które wyleczą cię z przeziębienia, które pomogą poprawić cerę, a które są znakomitymi afrodyzjakami!
ajurweda, zioła, ajurwedyjskie, neem, tulsi, amla, Ashawagandha, Jatamansi, Bhrahmi
22500
post-template-default,single,single-post,postid-22500,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

10 głównych ziół ajurwedyjskich


 

Ajurweda jest systemem medycyny pochodzącym ze starożytnych Indii, który wykorzystuje zioła w leczeniu wszelkiego rodzaju dolegliwości, większych i mniejszych, bez skutków ubocznych. Choć ajurwedyjscy lekarze stosują rzadkie i unikalne zioła w leczeniu dolegliwości, istnieją również pewne bardzo popularne, które mogą być stosowane na co dzień w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia. POZNAJ PODSTAWY AJURWEDY

 

  1. Kurkuma

 

Choć powszechnie używana jako przyprawa do potraw, kurkuma ma wielką moc uzdrawiania i jest wykorzystywana w ajurwedzie, w szczególności do oczyszczania krwi, leczenia dolegliwości skórnych, jak również w leczeniu chorób serca, wątroby i płuc. Uważa się, że kurkuma posiada silne właściwości antybakteryjne, co pomaga w gojeniu ran.

 

  1. Czosnek

 

Czosnek jest jednym z najbardziej docenianych ziół, zarówno przez kucharzy i lekarzy holistycznych, zwłaszcza ajurwedyjskich. Jest on znany z doskonałych właściwości przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych oraz leczenia grypy, przeziębienia i kaszlu.

 

  1. Aloes

 

To magiczne zioło było określane przez Egipcjan jako „roślina nieśmiertelności”. Aloes jest obecnie szeroko stosowany jako produkt kosmetyczny, ze względu na jego właściwości odżywiające skórę. W ajurwedzie, zioło to było stosowane w leczeniu wysypki, problemów z trawieniem oraz innych dolegliwości ludzkiego ciała.

 

  1. Imbir

 

Ajurweda wykorzystuje imbir, aby skutecznie leczyć problemy trawienne i poranne mdłości, choć nie ogranicza się do tego. Imbir jest uznawany za remedium na większość dolegliwości, ze względu na jego przeciwzapalne, rozkurczowe, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe właściwości.

 

  1. Tulsi lub Bazylia azjatycka

 

Tulsi, bazylia azjatycka lub święta bazylia, jest używana jako zioło lecznicze wielu dolegliwości ludzkiego ciała, takich jak przeziębienie, gorączka, ból gardła, kaszel, zapalenie oskrzeli, astma, kamienie nerkowe i problemy z sercem. Zioło to jest doskonałym środkiem na wzmocnienie nerwów i jest używane w celu polepszenia pamięci i zdolności umysłowych. Znane jest również ze zwalczania stresu.

 

  1. Amla

 

Amla, czyli liściokwiat garbnikowy, to ważny składnik diety ajurwedyjskiej, który wyglądem przypomina agrest. Jadalne owoce są wykorzystywane do leczenia cukrzycy, cholesterolu, kaszlu, przeziębienia, niestrawności i wielu innych chorób. Amla jest znana z wysokiej zawartości witaminy C i jej niezwykłych właściwościach przeciwutleniających.

 

  1. Ashawagandha lub żeń-szeń indyjski

 

Zioło to jest wykorzystywane jako afrodyzjak i środek w leczeniu niepłodności, ponieważ ma silne właściwości odżywiające i odmładzające tkanki ludzkiego ciała. Ajurweda znalazła dobry użytek z całego zioła, którego części, od korzenia do liści, są stosowane w lekach na różne dolegliwości.

 

  1. Jatamansi

 

To aromatyczne zioło jest wykorzystywane do oczyszczania krwi i na poprawę cery, nadając jej młodzieńczy wygląd. Zioło jest stosowane również w leczeniu słabego krążenia krwi, zaburzeń trawienia, chorób układu oddechowego i niepłodności. Poza tym jest stosowane w produkcji aromatycznych świec i perfum.

 

  1. Neem

 

Neem jest dobry na zakażenia skóry, zapewnia ulgę nawet w przypadku ospy. Choć gorzkie w smaku, to zioło ma wielką moc uzdrawiającą i stosowane jest w większości leków ajurwedyjskich.

 

  1. Bhrahmi

 

Ajurweda korzysta z tego wspaniałego zioła w celu zwiększenia i odmłodzenia sprawności pamięci, jak również zwiększenia inteligencji, ponieważ bardzo pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Zioło to znane jest również z poprawiania odporności i leczenia łuszczycy i wypadania włosów.

 

UWAGA! Część z opisanych tutaj ziół zawiera szereg przeciwwskazań, takich jak łączenie z innymi lekami lub ciąża. Zapoznaj się z nimi przed włączeniem ich do swojej diety!


No Comments

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.