Tradycyjna Azjatycka Medycyna | Napój imbirowy, naturalna metoda na sprawny powrót sił witalnych
Jakiś czas temu szukałem skutecznej metody na szybki powrót sił witalnych po ciężkim dniu pełnym aktywności. Często nie ma dużo czasu na sen, a trzeźwość umysłu musimy utrzymać na długość. Idealnym rozwiązaniem będzie prosty i szybki w przygotowaniu napój energetyczny z dodatkiem imbiru, miodu oraz cytryny.
imbir, cytryna, napój energetyczny
21636
post-template-default,single,single-post,postid-21636,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

Napój życia – 5 prostych kroków do sprawnego powrotu sił witalnych!


Jeśli magiczny napój rodem z Asterix’a i Obelix’a miałby swoje odzwierciedlenie w realnym świecie prawdopodobnie znalazł by swoje miejsce w postaci poniższego przepisu.

 

Krok 1 – Wyciąg z imbiru

 

Można go przygotować na dwa sposoby. W pierwszej wersji po prostu zalewamy wrzątkiem plastry imbiru i pozostawiamy wywar na kilka minut. W drugim przypadku robimy po prostu zwykłą herbatę z przestrzeganiem zasad optymalnego czasu parzenia i dodajemy do niej plasterki tego energetycznego korzenia.

 

Krok 2 – Cytryna, owoc antyoksydacyjny wielkich możliwości zdrowotnych! Naturalne, bogate źródło witaminy C i B, wapnia, żelaza, potasu, magnezów, enzymów, antyoksydantów oraz błonnika.

 

Następnie do tak przygotowanego napoju dodajemy cytrynę lub sok bezpośrednio z niej wyciśnięty.

 

Krok 3 – Miód, czyli metoda na osłodzenie życia!

 

W momencie gdy wywar ostygnie dodajemy miód (najlepszy będzie taki bezpośrednio z pszczeralni ale ponieważ nie każdy ma taką sposobność by łatwo zdobyć wyśmietnitą partię prosto z produkcji  – można stosować zamienniki, ważne aby były naturalne). Wersja premium to miód z zawartością methylglyoxalu, jednak jego cena może skutecznie odstraszyć nawet zaawansowanych maniaków zdrowego żywienia.

 

Krok 4 – Dodatki

 

Do napoju w opcji możemy dodać także:

  • Pomarańczę, limonkę, grejpfruta lub innego cytrusa
  • Goździki
  • Naturalny 100% sok z malin

 

Krok 5 – Spożywanie

 

Taki wywar należy pić pomału by jego przyswajalność była w pełni efektywna dla powrotu naszych sił witalnych. Efekt energetycznego wsparcia organizmu pojawia się tuż po spożyciu mikstury i w przeciwieństwie do działania kawy czy guarany utrzymuje się na dłużej i niweluje uczucie zmęczenia, a nawet może służyć jako doskonała metoda na bóle głowy (wystąpujące często przy ogólnym wyczerpaniu organizmu).

 

Potrzebujesz energii? Wybieraj naturalne metody, a unikniesz skutków ubocznych i utrzymasz swoją efektywność na dłużej!


No Comments

Post a Comment