7 kroków do kompletnego detoksu organizmu. Oczyść się z toksyn jeszcze dziś! | Tradycyjna Azjatycka Medycyna
To niewiarygodne jak wiele toksyn gromadzi nasz organizm w obecnych czasach. Od przetworzonej żywności po zanieczyszczone powietrze. Wszędzie na nasze zdrowie czyhają niebezpieczne toksyny zagrażające równowadze naturalnego stanu zdrowia. Sprawdź jak uchronić swój organizm przed ich działaniem i zabezpieczyć się lepiej w okresie jesiennym oraz zimą.
detox, detoks, detoks domowy, detoks jednodniowy, odchudzanie, dieta, zdrowie, fit
22121
post-template-default,single,single-post,postid-22121,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive

7 kroków do kompletnego detoksu organizmu. Oczyść się z toksyn jeszcze dziś!


Dawno, dawno temu (bo długo przed powstaniem obecnej cywilizacji) ludzie żyli w środowisku nieskażonym przez toksyny oraz żywili się pokarmem nieprzetworzonym. Było to miejsce w którym większość ze znalezionej żywności obfitowało w składniki odżywcze pozbawione „wzmacniaczy”. Dzisiejszy świat różni się już od pierwotnej jego wersji i niestety większość konsumowanej przez nas żywności niesie toksyczne zagrożenie dla naszego zdrowia. Stąd tak modne w ostatnim czasie są plany detoksykacyjne, mające na celu częściowe unicestwienie najbardziej szkodliwych toksyn z organizmu. Aby rozpocząć odtruwanie należy doprowadzić do dwóch zasadniczych kwestii – całkowitej bądź częściowej eliminacji zbędnych cukrów w diecie oraz zwiększenia spożycia czystych źródeł białka (takich jak drób z wolnego wybiegu karmiony trawą, wysokiej jakości wołowina nieprzetworzona oraz dziko złowione ryby z czystych akwenów). Zacznij od 7 kroków oczyszczenia, które powinien stosować każdy z nas, codziennie!

  1. Pij średnio-mineralizowaną wodę lub wodę kokosową

Regularnie przyjmuj optymalne ilości wody (dla osoby dorosłej zaleca się spożycie ok 2,5 l wody). Woda niesie wiele składników odżywczych na poziomie komórek. Nawet niewielkie odwodnienie może diametralnie zwiększyć toksyczne obciążenie organizmu w ciągu kilku minut. Jedyny moment w którym należy się powstrzymać od spożycia wody to okres podczas posiłków, gdy zbyt dużo cieczy może rozcieńczyć enzymy, które są odpowiedzialne za rozkład białka.

  1. Regularnie przyjmuj błonnik z żywności

Stabilny metabolizm i regularne wypróżnienia będą gwarantem sprawnego pozbywania się toksyn z organizmu. Wybierając produkty bogate w błonnik usprawniający ten proces skup się na ekologicznych produktach roślinnych takich jak rośliny strączkowe oraz warzywa bez skrobi.

  1. Dodaj do diety shake białkowy

Zbilansowany pod Twój ulubiony smak i skład shake może być idealną alternatywą dla posiłku, zapewniającą idealną proporcję dziennego zapotrzebowania na wysokie jakościowo źródło białka. Połączenie go z owocami przeciwutleniającymi (jagody organiczne, awokado, organiczne rośliny liściaste, niesłodzone mleko migdałowe lub kokosowe) zapewni szybką detoksykację Twojego ciała.

  1. Intensywny i regularny trening z rozgrzewką może być skuteczniejszy niż jednodniowy detoks

Pobudzi Twoje mięśnie do życia, a zarazem doda Ci energii. Odpowiednio dotlenisz cały organizm, a on odwdzięczy Ci się lepszą sprawnością. Czy wiesz, że 40 minut dowolnego treningu sprawnościowego (wliczana jest w to choćby jazda na rowerze) każdego dnia stymuluje Twój układ hormonalny do zwiększonej produkcji endorfin oraz dopaminy (tzw. hormonów szczęścia)?

  1. Korzystaj z ciepła!

Tradycyjne sauny to doskonały sposób na detoksykacje organizmu. Pod wpływem ciepła wnikającego głęboko w skórę, uwalniają się toksyny z komórek tłuszczowych, dzięki czemu mogą być wydalane z moczem, kałem i za pomocą potu. Jeśli masz kłopot z niską tolerancją ciepła w tradycyjnych saunach koniecznie skorzystaj z saun dalekiej podczerwieni.

  1. Masowanie skóry

Sucha skóra powinna być szczotkowana szczotką z naturalnego włosia, która usuwa martwe komórki naskórka oraz pobudza układ limfatyczny. Zacznij od nóg, następnie wykonuj masaż całego ciała w górę. Taki masaż pobudza komórki skóry oraz poprawia krążenie. Wpływa też korzystnie na eliminowanie toksyn ze skóry poprzez lepszą potliwość.

  1. Głęboki detoks (dieta oczyszczająca)

Twój organizm potrzebuje detoksykacji średnio raz w roku. Przed przystąpieniem do tego procesu koniecznie skonsultuj się z lekarzem i dietetykiem aby dobrać odpowiednią metodą do wymagań konkretnie Twojego organizmu. Taki plan musi przebiegać pod okiem doświadczonego specjalisty. Żaden domowy detoks nie zastąpi eksperckiej asysty. Należy pamiętać, że każdy z nas jest inny i stąd ważne jest by takie metody personalizować pod konkretne przypadki.

A czy TY detoksykację w tym roku masz już za sobą?


No Comments

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.